{gallery}konferencja2/1{/gallery}
W czwartek 29 sierpnia w Hali Widowiskowo-Sportowej odbyła się konferencja prasowa z udziałem władz miasta, hali oraz klubów Firmus AZS oraz AZS Koszalin S.A.

- Przerwa pomiędzy sezonami trwa stanowczo za długo – mówił z uśmiechem Prezydent Koszalina, Piotr Jedliński. – Nasze drużyny postawiły same sobie wysoko poprzeczkę. Mam ogromną nadzieję, że kolejny sezon będzie co najmniej równie udany co poprzedni – dodał Jedliński.

Co prawda piłkarki ręczne trenują już ponad miesiąc, jednak dopiero od 2 września wrócą na Halę Widowiskowo-Sportową. To efekt decyzji właścicieli obiektu, którzy zdecydowali się na obniżenie ceny za wynajem hali dla podmiotów, które korzystają z niej przynajmniej 200 godzin w skali roku. – Dziękujemy właścicielom za podjęcie tej decyzji. Nasza hala musi być naszą twierdzą – skomentował prezes AZS Koszalin, Marcin Kozak.

 

Podczas konferencji prezesi obu klubów przedstawili plan przygotowań do nadchodzącego sezonu. O ile w przypadku piłkarek ręcznych Firmus AZS Politechniki Koszalińskiej ten rusza w połowie września, to koszykarze sezon rozpoczną dopiero w połowie października. – Przed nami półtora miesiąca przygotowań, w tym sparing z Albą Berlin a także trzy turnieje przedsezonowe – mówił Marcin Kozak. Jeden z nich odbędzie się w Koszalinie a udział wezmą w nim: Kotwica Kołobrzeg, Energa Czarni Słupsk i Polpharma Starogard Gdański.

Za informację dnia można uznać jednak słowa prezesa spółki Piłka Ręczna Koszalin, który oznajmił – W przyszłym tygodniu do grona partnerów naszego klubu dołączy drugi sponsor tytularny – powiedział Wojciech Kukliński. Prezes Firmus AZS nie chciał jednak zdradzić o jaką firmę chodzi. O szczegółach poinformować ma na specjalnej konferencji zorganizowanej w pierwszym tygodniu września.

- Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie dzięki ostatniemu sezonowi zyskała miano „brązowego obiektu. Mamy nadzieję, że po zbliżającym sezonie zmienimy przydomek na „srebrna” bądź „złota” – stwierdził dyrektor obiektu, Łukasz Bednarek.

{gallery}konferencja2{/gallery}

Kalendarz wydarzeń

wrzesień 2020
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4


Najnowsze galerie