To już pewne. Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet podejmie drużynę narodową Słowacji w koszalińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej w ostatnim meczu eliminacji do Mistrzostw Europy. Mecz odbędzie się 3 czerwca.

 Po raz kolejny w Koszalinie odbędzie się mecz o stawkę z udziałem Reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet. Po spotkaniu Polska – Rosja, które miało miejsce w czerwcu 2017, gdzie stawką był awans na Mistrzostwa Świata, tym razem drużyna Leszka Krowickiego zmierzy się ze Słowacją w ostatnim meczu eliminacji do tegorocznych Mistrzostw Europy.  

- Koszalinianie kochają piłkę ręczną, co udowodniła fantastyczna frekwencja i atmosfera podczas poprzednich meczów naszej Reprezentacji w Hali Widowiskowo-Sportowej. Wierzę, że tym razem będzie podobnie – mówi Piotr Jedliński, Prezydent Miasta Koszalina.

Polki w grupie B eliminacji do Mistrzostw Europy z kompletem dwóch zwycięstw zajmują pierwsze miejsce, wyprzedzając zespoły z Czarnogóry, Słowacji oraz Włoch. Warto dodać, że nasza Reprezentacja ma już na koncie wyjazdowe spotkanie ze Słowacją, w którym biało-czerwone zwyciężyły na wyjeździe 29:20. – Nie było to łatwe spotkanie. Kluczem do zwycięstwa w rewanżu będzie pełna koncentracja. Nie można zlekceważyć Slowaczek – twierdzi Romana Roszak, zawodniczka Reprezentacji Polski, na co dzień występująca w barwach Energa AZS Koszalin. - To niesamowite uczucie, że będziemy miały kolejną okazję zagrać z Orłem na piersi w swoim domu, czyli w obiekcie, gdzie trenujemy i mieście, w którym mieszkamy – dodała Monika Michałów.

Zadowolenia z decyzji Związku Piłki Ręcznej w Polsce z przyznania Koszalinowi organizacji kolejnego spotkania z udziałem kadry narodowej nie ukrywa również dyrektor obiektu, Łukasz Bednarek. – Już w ubiegłym roku władze Związku zadeklarowały, że Reprezentacja powróci do Koszalina. Nie spodziewaliśmy się, że nastąpi to tak szybko. Cieszę się, że w naszym obiekcie zorganizujemy kolejny mecz o stawkę – stwierdził szef koszalińskiej hali.  

O decyzji Związku władze miasta poinformował Marcin Kobylarz, członek zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce od lat związany z koszalińską piłką ręczną. – Spośród miast zainteresowanych organizacją spotkania nie bez powodu padło na Koszalin. Dotychczasowa współpraca pomiędzy Związkiem a Miastem i Zarządem Obiektów Sportowych przebiegała zawsze wzorowo. To zaowocowało przyznaniem organizacji czerwcowego meczu – stwierdził Marcin Kobylarz.

Mecz odbędzie się 3 czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie. Informacja na temat cen oraz sprzedarzy biletów na wydarzenie pojawi się po dopełnieniu wszystkich formalności organizacyjnych. Gospodarzem spotkania będzie Miasto Koszalin, natomiast jego organizatorem Zarząd Obiektów Sportowych Sp. z o.o. w Koszalinie.

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2020
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6


Najnowsze galerie