Nic nie nauczyły zawodniczek z AZS-u poprzednie porażki z tą drużyną z Lublina. Dzisiaj, na własnej hali zawodniczki z Klubu Uczelnianego AZS Politechnika Koszalińska po raz 4 w tym sezonie przegrały z SPR-em Lublin. (32:38)

{gallery}ku_azs_2012_2013/luty/lublin/1{/gallery}

Spotkanie rozpoczęły zawodniczki KU AZS Politechnika Koszalińska, jednak już po chwili straciły piłkę. Pierwszą bramkę zdobyła Agnieszka Kocela z SPR-u, a zaraz potem – następną, jej koleżanka z drużyny – Alina Wojtas. Koszalinianki od początku miały problem z poskromieniem szybkich zawodniczek z Lublina. Wprawdzie w szóstej minucie spotkania rzutem Aleksandry Kobyłeckiej, Politechnika zremisowała z SPR-em, jednak był to pierwszy i ostatni remis w tym spotkaniu. Od momentu, gdy Monika Koprowska strzeliła 5 bramkę dla AZS-u, w naszej drużynie coś się zatrzymało. Przez kolejne kilka minut punkty zdobywały tylko zawodniczki z SPR-u, doprowadzając do 5-bramkowego prowadzenia (5:10). Ostatecznie pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 11:17, z czego aż 7 bramek dla SPR-u trafiła Alina Wojtas.

Drugą połowę spotkania z pewnością można uznać za dużo bardziej dynamiczną. Zawodniczki z Politechniki Koszalińskiej obudziły się i próbowały odrobić straty. Nie pozwalały im na to jednak lublinianki, przez co gra toczyła się przez kilkanaście pierwszych minut bramka za bramkę. Pełne rozbudzenie zawodniczek z Koszalina rozpoczęło się niestety zbyt późno, bo 4 minuty przed końcem spotkania. Zaczęły one grać dynamicznie i zespołowo. Dobrze działały też w obronie. Tym samym, przez ostatnie 4 minuty uzyskały 5 bramek (3 – Sylwia Matuszczyk, po 1 – Monika Odrowska i Tatiana Bilenia) i ani razu doprowadziły do gola zawodniczek z Lublina. Zabrakło im jednak więcej czasu na odrobienie strat i druga połowa skończyła się wynikiem 32:38 dla SPR-u Lublin.